WordPress Kurulumu

WordPress Tüm internet sitelerinin %40’ından fazlasını oluşturan içerik yönetim altyapısıdır. Bu yüzden bir çok destek forumu bulunmaktadır. Çok nadir sorun yaşandığında bir çok kişi tarafından kullanıldığından dolayı basit bir şekilde soruna çözüm bulanabilir.

İnternet aleminin bir çok profesyonel yazılımcısı WordPress için eklenti ve tema geliştirmekte. Bu sayede WordPress ile milyonlarca çeşit site açılabilir.

Diğer hazır sitemlere göre çok hızlı ve işlevseldir. Uzun süredir piyasada olduğu için sistem açıkları yok denecek kadar azdır. Bu yüzden güvenle site açabilirisiniz.

Tema Kurulumu

İşletmenize uygun seçilen temanın kurulumu.

Tema Optimizasyonu

Temanın hızlanması için gerekli ayarlamaların yapılması.

Standart Logo Tasarımı

İşletmeniz için basit bir logo tasarımı. Sitede kullanılacak.

Site İçerisinde Seo Ayarı

Sitenin sayfaları ve gönderilerinin Seo ayarı yapılır.

Seo Nedir ?

Seo, Search Engine Optimization un kısaltılmasıdır. Arama motorlarında öne çıkmak için yapılan gerekli bir optimizasyondur.

Hız Optimizasyonu

Sitenizin hızlı olması için yapılması gereken ayarlar.

Güvenlik Optimizasyonu

Saldırılara karşı alınan önlemlerdir.  Ek olarak açıklar kapatılır.

Gerekli Eklentilerin Tespiti ve Kurulumu

İşletmeniz için gerekli olan WordPress eklentilerin tespiti ve kurulumunun sağlanması.

Mobil Cihaz Uyumu

Sitenizin Telefon, Tablet veya benzeri cihazlar için uyumlu hale getirilir. Daha kolay sitede gezinilebilir.

Arama Motoru Kayıtları

Siteniz Google ve benzeri arama motorlarına kayıt edilir. Bu sayede siteniz arandığında çıkacaktır.

Google Ziyaretçi Kayıtları

Google tarafından sitenize gelen ziyaretçilerin kayıt altına alınmasıdır.

Google Ziyaretçi Kayıtları Aylık Analiz

Google tarafından sitenize gelen ziyaretçilerin hangi tarihte ve hangi sayfanıza geldiğinin analiz edilmesidir. Analiz sonrasında siteniz, gelen ziyaretçilere göre tekrar şekillendirilir. Bu sayede işletmenize gelecek olan müşteri potansiyeli daha da artacaktır.

WhatsApp İletişim Butonu

Sitenize WhatsApp butonu eklenir. Ziyaretçileriniz veya potansiyel müşteriler hızlıca size WhatsApp üzerinden ulaşabilirler.

Canlı Destek

Sitenize şuan bu sitede sağ altta olduğu gibi bir canlı destek bölümü eklenir. Bu sayede dileyen ziyaretçiniz veya potansiyel müşteriniz size canlı destek üzerinden anında ulaşabilir.

Telefonunuza bir program yükleyerek canlı destekteki potansiyel müşterilerinize anında yanıt verebilir, mesajlaşabilirsiniz.

Kurumsal E Posta Sistemi

Size kurumsal bir e posta adresi verilir. Örnek olarak merhaba@websiteniz.com, isminiz@websiteniz.com, departman@websiteniz.com verilebilir.

Ödeme Altyapısı

Web siteniz üzerinden ürün satabilir, tüm kredi kartları ile ödeme alabilirsiniz.

Ücretsiz SSL

Web siteniz ile ziyaretçileriniz arasında şifreli bağlantı olur. Bu sizi saldırganlardan korur. Ayrıca SSL olmayan siteler Google da ön planda çıkmamaktadır.

Site Haritası

Site haritası Arama motorları için çok önemlidir. Sitenizin tüm sayfalarını oradan keşfeder ve listelerler.

Aylık Site Kontrol ve Bakımı

Sitenizin her ayın sonunda gözden geçirilir. Teknik bir sorun oluşmadan tespit edilip önlenir. Hızlanması için gerekli ayarlar yapılır.

İletişim Sayfası ve Formu

Sitenize iletişim sayfası eklenir. İletişim sayfasında talebinize göre telefon numarası, whatsapp iletişim butonu, haritalardan işletmenizin yeri, kurumsal e posta adresiniz vb eklenir. Aynı şekilde size potansiyel müşterilerinizin ulaşabilmesi için iletişim formu da eklenir. Bu sayede potansiyel müşterileriniz size rahatlıkla ulaşabilirler.

Blog / Yazılar

Sitenize yazı yazabileceğiniz bölüm oluşturulur. Dilerseniz buradan işletmeniz hakkında haberleri yayınlayabilir veya farklı amaç ile kullanabilirsiniz.

Google Haritalar

Sitenize, işletmenizin olduğu yer işaretlenip harita eklenir. Dileyen bu harita ile yol tarifi alabilir ve işletmenize rahatlıkla ulaşabilir.

Sitenize, işletmenizin olduğu yer işaretlenip harita eklenir. Dileyen bu harita ile yol tarifi alabilir ve işletmenize rahatlıkla ulaşabilir.

Yedekleme Hizmeti

Siteniz standart olarak yedek sunucusuna yedeklenir. Öncelik bulunmaz. Öncelikli diğer siteler daha hızlı ve boş alana yedeklenir.

Sitenize, işletmenizin olduğu yer işaretlenip harita eklenir. Dileyen bu harita ile yol tarifi alabilir ve işletmenize rahatlıkla ulaşabilir.

Özel Yedekleme Hizmeti

Siteniz özel olarak sistem olarak özel bir sunucuya yedeklenir. Her gece tarafımca kontroller yapılır.

Sitenize, işletmenizin olduğu yer işaretlenip harita eklenir. Dileyen bu harita ile yol tarifi alabilir ve işletmenize rahatlıkla ulaşabilir.

Destek

Siteniz özel olarak sistem olarak özel bir sunucuya yedeklenir. Her gece tarafımca kontroller yapılır.

Sitenizi sunucularımda barındırdığınız taktirde her türlü destek sağlanır. Revizyon talebiniz olduğu taktirde sıra ile revizyon yapılır. Revizyon ve diğer değişimler için ek ücret istenmez, sadece sunucularımda barındırılması yeterlidir.

Genelde kullan öde şeklinde sunucuda barındırılmaktadır. Kullanım yapıldıkça ücret faturaya yansıtılır. Eğer o ay çok site de görüntülenme olmaz ise fatura daha düşük gelecektir. Diğer bilişim firmalarındaki gibi standart paketlerde kullanım yapılmadığında hem kaynak ziyan oluyor hem de gereksiz ücret ödeniyor.

Paketlerde bulunan özelliklerin detaylı açıklamalarına sol menüden ulaşabilirsiniz.
Aklınıza takılan bir şey olursa Sağ alttan bana ulaşabilirsiniz.